Leták se základními informacemi ke stažení

Předběžná nezávazná přihláška
 

Výroční zpráva 2017/2018

 

Spolupráce a sponzoři

Poskytovatel profesionálních video

řešení a streamingu

 

Profesionální IT řešení na míru

 

Velkoplošný ecosolventní tisk

 

 

 

MČ Brno Líšeň

 

Činnost je finančně podporována Magistrátem statutárního města Brna

 

       

 

Den otevřené branky - st 3.9. ve 14 - 16h 

Monday, September 01, 2014 2:40:00 AM

Přijďte se podívat k nám do Mariánky  :-)

Připojujeme se tímto ke dnům otevřených lesních školek v celé ČR s cílem zamezit prosazení zákona v Poslanecké sněmovně.

 

Nová petice za lesní mateřské školy 

Monday, September 01, 2014 2:10:00 AM

Rádi bychom vás informovali o dalším dění na poli schvalování zákona o dětských skupinách.

Během srpna byla zahájena nová kampaň za změnu zákona o dětských skupinách. Senát jej po úspěšné červencové akci vrátil Sněmovně.

Ta bude o zákonu rozhodovat v polovině září. Proto bychom vás rádi poprosili o podpis a další šíření NOVÉ petice, která je určená právě Sněmovně.

Najdete ji na: www.e-petice.cz/lesniskolky .

Podpis je vždy potřeba potvrdit na emailu!

Dejme tak šanci prosazení volitelné registrace k dětským skupinám.

Přijde 2500 dětí o místo v lesní školce kvůli dětským skupinám? (PETICE) 

Sunday, August 31, 2014 7:04:00 PM

Dětské skupiny jsou prezentovány jako nová možnost péče o děti předškolního věku. Veřejnost se však nedozvěděla, že s přijetím nového zákona žádná další forma péče o děti nebude přípustná. Jeho záměrem je totiž regulovat širokou nabídku různých zařízení – všichni, kdo nebudou mít parametry dětské skupiny, tak do roka končí. Je ohroženo 2500 míst v lesních školkách a to nejsou jediné, koho zákon může ohrozit. „Politici klamou veřejnost, prosazují plošnou kontrolu a nazývají to novou alternativou,“ upozorňuje Tereza Valkounová z Asociace lesních mateřských škol.

Odkaz na petici: www.e-petice.cz/lesniskolky


 


 

O víkendu v Českých Budějovicích mimořádně zasedaly členské organizace Asociace lesních mateřských škol. Jejich počet během pěti let překročil stovku a stále vznikají nové. V dalším školním roce nabídnou místa pro nejméně tři tisíce dětí. Opírají se přitom o dlouholetou praxi lesních školek z Německa a Skandinávských zemí, které jsou na špičce vzdělávacích výsledků a jsou často uváděným vzorem pro Českou republiku. Chystaný zákon pro české lesní školky představuje zcela nečekaný zásah do úspěšného fungování zaštítěného spokojenými rodiči. „Máme podporu města, protože nabízíme kvalitní program pro předškolní děti a nyní nám mají hrozit sankce?“ vyjadřuje své rozčarování zástupkyně plzeňské lesní školky Větvička.

ČSSD a ANO hájí přísný zákon s tím, že během roku vyřeší problematickou situaci revizí provozně hygienických předpisů pro mateřské školy. Lesní školky by se pak mohly stát součástí vzdělávacího systému v rejstříku Ministerstva školství. To je i dlouhodobým cílem Asociace lesních mateřských škol. Revize problematických předpisů je však v rukou Ministerstva zdravotnictví. To jakékoli ústupky z nastavených pravidel zatím odmítá. Místo toho Ministerstvo zdravotnictví navrhuje, aby lesní školky fungovaly mimo státem regulované formy péče. Zákon o dětských skupinách však takovou existenci neumožňuje. Co tedy s tím?

Zákon nyní čeká na schválení Senátem - je to poslední šance na jeho změnu nebo zamítnutí. Existuje řada důvodů, proč by Senát měl bedlivě zvážit reálný přínos předkládané podoby zákona. V první řadě je otázkou, zda rodičům dětské skupiny skutečně pomohou, pokud se vlivem zákona řada již existujících organizací zavře. V době, kdy je nedostatek míst v mateřských školách by mělo být samozřejmostí zachovat to, co dobře funguje a nelikvidovat rodiči osvědčená zařízení. Dětské skupiny rodičům mohou pomoci v případě, že přibydou jako další forma péče o děti. V tomto směru jsou všemi vítanou alternativou. V prosazované verzi zákona jsou však spíše  represivním nástrojem na všechny stávající subjekty. Rušit existující zařízení je navíc plýtvání prostředky, a to často i z veřejných zdrojů. Řada lesních školek vybudovala zázemí dle vzoru zahraniční i domácí dobré praxe, nikoli podle parametrů dětské skupiny, nyní by byly nuceni je zavřít nebo nákladně přestavovat.

Řešení, které by pomohlo všem, spočívá v možnosti volby, zda se organizace stane dětskou skupinou s garancí a podporou státu, nebo budou fungovat na vlastní odpovědnost s podporou rodičů. Tuto změnu v zákoně doporučila i poslanecká Stálá komise pro rodinu a rovné příležitosti, která zákon připomínkovala. Senátoři tak mají k dispozici jasné východisko z problematické situace. Závažnost této volby jim má připomenout i petice, kterou iniciovaly lesní školky. „Uděláme všechno proto, aby tisíce dětí nepřišly o svá místa v lesních školkách,“  ubezpečuje Tereza Valkounová, předsedkyně Asociace lesních mateřských škol.

 

 

Tisková zpráva ke stažení ZDE

Reportáž ČT ZDE

 

Bubnohrátky v Mariánce 

Tuesday, August 12, 2014 8:17:00 PM

BUBNOHRÁTKY v Mariánce
Dílna muzikoterapeutického bubnování na bubny djembé podle metody PaedDr. Lubomíra Holzera se Soňou Štoudkovou

 

pondělí 18. srpna 2014
15 - 16 hod. Bubnohrátky pro děti (předškoláci, mladší školní věk)
18 - 19 hod. Bubnohrátky pro dospělé (starší školní věk, mládež, dospělí)


Zázemí Dětského lesního klubu Mariánka. Brno – Líšeň, na konci ulice Samoty


Bubnujeme za každého počasí, v plenéru nebo v týpí. Bubny djembé i perkuse zapůjčíme
Přihlášení - Počet účastníků je omezen, je nutno se přihlásit na e-mail: hudebni@kjm.cz
nejpozději do 15. 8. 2014. kontaktní osoba: Jitka Málková


Realizováno v rámci projektu Bubnohrátky, který finančně podpořen Ministerstvem kultury ČR z programu „Knihovna 21. století“

Prosíme podepište petici proti rušení lesních MŠ - do 23. 7.! 

Wednesday, July 16, 2014 11:58:00 PM

 

Vážení přátelé a příznivci lesních mateřských škol, 

jak jste se již možná d oslechli, Poslecká sněmovna schváliila zákon o dětských skupinách, které jsou prezentovány jako nová možnost péče o děti předškolního věku. Veřejnost se však nedozvěděla, že s přijetím nového zákona žádná další forma předškolní péče o děti (kromě klasických mateřských škol) nebude přípustná. Záměrem je totiž regulovat širokou nabídku různých zařízení – všichni, kdo nebudou mít parametry dětské skupiny nebo mateřské školy, do roka končí. A nejedná se zdaleka jen o lesní školky.


Počet lesních mateřských škol během pěti let překročil stovku a stále vznikají nové. V nadcházejícím školním roce nabídnou místa pro nejméně tři tisíce dětí. Opírají se přitom o dlouholetou praxi lesních školek z Německa a Skandinávských zemí, které jsou na špičce vzdělávacích výsledků. Chystaný zákon pro české lesní školky představuje zcela nečekaný zásah do úspěšného fungování zaštítěného spokojenými rodiči a často podporovaného obcemi a městy, kde pomáhají řešit nedostatek míst v předškolních zařízení. 

ČSSD a ANO hájí přísný zákon s tím, že během roku vyřeší problematickou situaci revizí provozně hygienických předpisů pro mateřské školy. Lesní školky by se pak mohly stát součástí vzdělávacího systému v rejstříku Ministerstva školství. To je i dlouhodobým cílem Asociace lesních mateřských škol. Revize problematických předpisů je však v rukou Ministerstva zdravotnictví. To jakékoli ústupky z nastavených pravidel zatím odmítá. Místo toho Ministerstvo zdravotnictví navrhuje, aby lesní školky fungovaly mimo státem regulované formy péče. Zákon o dětských skupinách však takovou existenci neumožňuje. Co tedy s tím?

Zákon nyní čeká na schválení Senátem, jeho schůze proběhne již 23. 7. 2014. Je to poslední šance na jeho změnu nebo zamítnutí. Existuje řada důvodů, proč by Senát měl bedlivě zvážit reálný přínos předkládané podoby zákona. Opravdu rodičům dětské skupiny pomohou, když vlivem zákona zanikne řada existujících organizací resp. zařízení předškolní péče? Proč likvidovat to, co dobře funguje, a plýtvat tak navíc prostředky (které pochází i z veřejných zdrojů)?

Jednoduché řešení, spočívá v možnosti dobrovolnosti zákona - tedy dětské skupiny jako další možná forma předškolního vzdělávání. Tuto změnu v zákoně doporučila i poslanecká Stálá komise pro rodinu a rovné příležitosti, která zákon připomínkovala. Senátoři tak mají k dispozici jasné východisko z problematické situace. Závažnost této volby jim má připomenout i petice, kterou iniciovaly lesní školky. „Uděláme všechno proto, aby tisíce dětí nepřišly o svá místa v lesních školkách,“  ubezpečuje Tereza Valkounová, předsedkyně Asociace lesních mateřských škol a dodává: "Budeme rádi, když se k nám připojíte podpisem petice". 


Petici naleznete zde: http://www.e-petice.cz/petitions/zachovejme-lesni-materske-skolky-.html

Budeme velmi rádi, když na svých webových stránkách a facebookových profilech zveřejníte výše uvedený text nebo jeho část a případně také banner odkazující na petici (banner naleznete v příloze).  

Děkujeme za Vaši podporu a spolupráci! 

Asociace lesních mateřských škol 
Šlikova 47    160 00  Praha 6

www.lesnims.cz
www.skolkablizkaprirode.cz 

Page 16 of 20 << < 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 > >>

Rychlý kontakt

777 145 343

info@lesnimarianka.cz

 

facebook  LMŠ Mariánka

 

 

 

Klub přátel Kavylu

 

 

Naše zázemí - chatka a týpí

 

 

 

© Lesní mateřská škola Mariánka  | Webmaster: LIVEBOX, a.s.