Leták se základními informacemi ke stažení

Předběžná nezávazná přihláška
 

Výroční zpráva 2017/2018

 

Spolupráce a sponzoři

Poskytovatel profesionálních video

řešení a streamingu

 

Profesionální IT řešení na míru

 

Velkoplošný ecosolventní tisk

 

 

 

MČ Brno Líšeň

 

Činnost je finančně podporována Magistrátem statutárního města Brna

 

       

 

Bubnohrátky v Mariánce 

12. srpna 2014 20:17:00

BUBNOHRÁTKY v Mariánce
Dílna muzikoterapeutického bubnování na bubny djembé podle metody PaedDr. Lubomíra Holzera se Soňou Štoudkovou

 

pondělí 18. srpna 2014
15 - 16 hod. Bubnohrátky pro děti (předškoláci, mladší školní věk)
18 - 19 hod. Bubnohrátky pro dospělé (starší školní věk, mládež, dospělí)


Zázemí Dětského lesního klubu Mariánka. Brno – Líšeň, na konci ulice Samoty


Bubnujeme za každého počasí, v plenéru nebo v týpí. Bubny djembé i perkuse zapůjčíme
Přihlášení - Počet účastníků je omezen, je nutno se přihlásit na e-mail: hudebni@kjm.cz
nejpozději do 15. 8. 2014. kontaktní osoba: Jitka Málková


Realizováno v rámci projektu Bubnohrátky, který finančně podpořen Ministerstvem kultury ČR z programu „Knihovna 21. století“

Prosíme podepište petici proti rušení lesních MŠ - do 23. 7.! 

16. července 2014 23:58:00

 

Vážení přátelé a příznivci lesních mateřských škol, 

jak jste se již možná d oslechli, Poslecká sněmovna schváliila zákon o dětských skupinách, které jsou prezentovány jako nová možnost péče o děti předškolního věku. Veřejnost se však nedozvěděla, že s přijetím nového zákona žádná další forma předškolní péče o děti (kromě klasických mateřských škol) nebude přípustná. Záměrem je totiž regulovat širokou nabídku různých zařízení – všichni, kdo nebudou mít parametry dětské skupiny nebo mateřské školy, do roka končí. A nejedná se zdaleka jen o lesní školky.


Počet lesních mateřských škol během pěti let překročil stovku a stále vznikají nové. V nadcházejícím školním roce nabídnou místa pro nejméně tři tisíce dětí. Opírají se přitom o dlouholetou praxi lesních školek z Německa a Skandinávských zemí, které jsou na špičce vzdělávacích výsledků. Chystaný zákon pro české lesní školky představuje zcela nečekaný zásah do úspěšného fungování zaštítěného spokojenými rodiči a často podporovaného obcemi a městy, kde pomáhají řešit nedostatek míst v předškolních zařízení. 

ČSSD a ANO hájí přísný zákon s tím, že během roku vyřeší problematickou situaci revizí provozně hygienických předpisů pro mateřské školy. Lesní školky by se pak mohly stát součástí vzdělávacího systému v rejstříku Ministerstva školství. To je i dlouhodobým cílem Asociace lesních mateřských škol. Revize problematických předpisů je však v rukou Ministerstva zdravotnictví. To jakékoli ústupky z nastavených pravidel zatím odmítá. Místo toho Ministerstvo zdravotnictví navrhuje, aby lesní školky fungovaly mimo státem regulované formy péče. Zákon o dětských skupinách však takovou existenci neumožňuje. Co tedy s tím?

Zákon nyní čeká na schválení Senátem, jeho schůze proběhne již 23. 7. 2014. Je to poslední šance na jeho změnu nebo zamítnutí. Existuje řada důvodů, proč by Senát měl bedlivě zvážit reálný přínos předkládané podoby zákona. Opravdu rodičům dětské skupiny pomohou, když vlivem zákona zanikne řada existujících organizací resp. zařízení předškolní péče? Proč likvidovat to, co dobře funguje, a plýtvat tak navíc prostředky (které pochází i z veřejných zdrojů)?

Jednoduché řešení, spočívá v možnosti dobrovolnosti zákona - tedy dětské skupiny jako další možná forma předškolního vzdělávání. Tuto změnu v zákoně doporučila i poslanecká Stálá komise pro rodinu a rovné příležitosti, která zákon připomínkovala. Senátoři tak mají k dispozici jasné východisko z problematické situace. Závažnost této volby jim má připomenout i petice, kterou iniciovaly lesní školky. „Uděláme všechno proto, aby tisíce dětí nepřišly o svá místa v lesních školkách,“  ubezpečuje Tereza Valkounová, předsedkyně Asociace lesních mateřských škol a dodává: "Budeme rádi, když se k nám připojíte podpisem petice". 


Petici naleznete zde: http://www.e-petice.cz/petitions/zachovejme-lesni-materske-skolky-.html

Budeme velmi rádi, když na svých webových stránkách a facebookových profilech zveřejníte výše uvedený text nebo jeho část a případně také banner odkazující na petici (banner naleznete v příloze).  

Děkujeme za Vaši podporu a spolupráci! 

Asociace lesních mateřských škol 
Šlikova 47    160 00  Praha 6

www.lesnims.cz
www.skolkablizkaprirode.cz 

Zahrada skřítka Mariánky pro děti s rodiči o prázdninách 

28. června 2014 19:57:00
Přijďte si s dětmi pohrát na zahradu Dětského lesního klubu Mariánka
termíny 15., 23.července, 19. a 26. srpna, vždy od 9 do 12 h.  Akce je podpořena z veřejné sbírky obchodů Nadace Veronica
 
 
 

Srdečně vás zveme na slavnostní otevření zahrady skřítka Mariánky 

17. června 2014 22:28:00
Akce je pro veřejnost a proběhne u nás ve čtvrtek 26. 6. v 18 h. Projekt byl podpořen z veřejné sbírky obchodů Nadace Veronica.  

Pět volných míst od září v Lesní školce Stromík v Pozořicích 

17. června 2014 21:36:00

Máme dobré zprávy.

Ještě 5 dětí může s námi objevovat krásy lesa v okolí hájenky v Pozořicích. Učit se písničky, tvořit z přírodních materiálů, hrát divadlo, kamarádit se se skřítky z lesa, získávat nové znalosti a dovednosti a přátele….Užívat si přírody a učit se .
Máme 5 volných míst v nově vznikající druhé tříde. Otevíráme ji pro velký zájem od školního roku 2014/15 v naší Lesní školce Stromík. 
Pro více informací se obraťte na koordinátoru Mgr. Kláru Krchňavou 777 145 343 
klara.krchnava@stromik.cz

Stránka 16 Ze 20 << < 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 > >>

Rychlý kontakt

777 145 343

info@lesnimarianka.cz

 

facebook  LMŠ Mariánka

 

 

 

Klub přátel Kavylu

 

 

Naše zázemí - chatka a týpí

 

 

 

© Lesní mateřská škola Mariánka  | Webmaster: LIVEBOX, a.s.