Leták se základními informacemi ke stažení

Předběžná nezávazná přihláška
 

info@lesnimarianka.cz

 

LMŠ Mariánka

 

 

Podporují nás

MČ Brno Líšeň

Činnost je finančně podporována Magistrátem statutárního města Brna

 

 

 

Poskytovatel profesionálních video

řešení a streamingu

 

 

 

  

       

 

 

Seminář "Original Play ®" - ST 12. 3. (18-21 h.) v Nadaci Partnerství (Údolní 33) 

Wednesday, January 29, 2014 1:46:00 PM

Chcete pomoci dětem zvládat komunikaci? Zkuste to hravě!

Přijměte pozvání na mini-seminář Freda Donaldsona "ORIGINAL PLAY ® - důvěra místo strachu", ve středu 12. března (18 – 21 hod.) v prostorách Nadace Partnerství (Údolní 33).

Mini-seminář je určen pro rodiče, pedagogy, speciální pedagogy, vychovatele a pro všechny, které zajímá téma komunikace bez násilí

ORIGINAL PLAY ® je univerzální komunikační metoda, založená na podpoře pocitu sounáležitosti a důvěry. Umožňuje jednat efektivně i s agresivním komunikačním partnerem, působí preventivně proti násilí. Original play® je umění lásku dávat a lásku přijímat.

Original play® je uznána UNICEF jako prevence násilí.

  • Může pomoci rodičům, pedagogům a terapeutům navázat pozitivní vztah na bázi důvěry s dětmi a mladistvými se zvláštními potřebami, ale i bez nich.
  • Omezuje strach, agresivitu a násilí.
  • Podporuje rozvoj sociálních dovedností.

 

O. Fred Donaldson, Ph.D. si již více než 35 let hraje s nesčetnými lidmi každého věku a s volně žijícími zvířaty (např. vlky, delfíny a medvědy). Přitom odhalil společný jmenovatel těchto her, který nazval Original play®. Pracoval s dětmi se speciálními potřebami, s dětmi z kulturně odlišných prostředí, s dětmi z gangů a s dětmi žijícími na ulici. Ve hře s nimi sdílí svět beze strachu, bez násilí, bez agrese a pronásledování.

 

Koná se díky podpoře a spolupráci sekce Original play® z Vídně, Waldorfské ZŠ a MŠ Brno, Lesního klubu Stromík a nadace Partnerství.

Tlumočení zajištěno, cena 150 Kč, sponzoring nebo sleva dohodou. Doporučujeme rezervaci na dynkovi@volny.cz

Více info najdete na: www.originalplay.eu, (v AJ, NJ), a www.stromik.cz, www.waldorf-brno.cz  (v ČJ)

Máme volná místa (zima/jaro 2014), blíží se zápis (na podzim 2014) a Mariánka přeje Vám i Vašim dětem Pět P (Předsevzetí): Pravidelný Pohyb v Přírodě, a Pravou Pohodu 

Monday, January 20, 2014 12:44:00 AM

Mariánka přeje všem lesním příznivcům i skřítkům do nového roku,

hodně zdravého lesního vzduchu,

sněhových vloček i hřejivých slunečních paprsků,

pohodových dní (a občas sladkých pamlsků :)

 

V roce 2013 jsme toho stihli opravdu hodně dobrých změn. Máme krásnou novou zahradu a chatku, zateplenou verandu, postavené týpí, nový design plakátů, vylepšený web, nový dopolední kroužek Zvoneček, nové zaměstnance a děti, a za námi (i před sebou) spoustu společných dní naplněných zážitky a zkušenostmi, znalostmi i zábavou.

 

Rok jsme ukončili společně s dětmi i rodiči v kouzelné slavnostní atmosféře při rozsvěcování našeho adventního věnce, ze kterého si každý odnesl světélko ve vlastnoručně ozdobeném svícínku.

 

Do roku 2014 jsme vstoupili sice ještě bez sněhové nadílky, ale zato s nadílkou nových plánů a nápadů. Děti teď chodí pravidelně za koňmi do líšeňské stáje, učí se natáčet videa v animačních dílnách, čeká je kroužek keramiky, a také dobrodružná hra geocaching.

 

Dali jste si jako jedno z Pěti novoročních P (Předsevzetí), že dopřejete sobě i svým dětem Pravidelný Pohyb v Přírodě, a Pravou Pohodu?

Pokud ano, jste srdečně zváni k nám na zahradu, kterou najdete na konci ulice Samoty v Brně-Líšni (pár minut pěšky od zastávky autobusu č. 58 Kubelíkova).

Přijďte se podívat také na setkání s rodiči, které se bude konat na konci února u našich sousedů, v rodinném centru Pastelka.(na Nám. Karla IV. 4). Informace o datu bude na webu www.lesnimarianka.cz a Facebooku (Dětský lesní klub Mariánka).

 

Své děti můžete kdykoli přihlásit na zkušební den, nebo na docházku třeba jen na několik dní v týdnu. Jaro je sice ještě daleko, ale když se jim u nás na samotě u lesa zalíbí, na zápis na další školní rok 2014/2015 k nám můžete přijít kdykoli od konce února, do úterý 29. dubna. (A v sobotu předtím, 26. dubna, pořádáme den otevřených dveří)

 

Pro bližší informace o naší školce se můžete podívat na www.lesnimarianka.cz, Facebook Facebooku Dětský lesní klub Mariánka, zavolat na 777 145 343, nebo napsat na info@lesnimarianka.cz

 

Těšíme se na Vaši návštěvu, Dětský lesní klub Mariánka v Brně-Líšni

Den na zkušenou v Dětském lesním klubu Mariánka 

Sunday, November 17, 2013 4:32:00 PM

Hledáte školku, která přispěje k všestrannému vývoji  Vašeho dítěte? Chcete, aby si Vaše dítě užilo přírody a her venku v přirozeném prostředí a kupou kamarádů?

Přijďte si vyzkoušet den v Lesní školce Mariánce. Máme ještě několik volných míst, v zahradě s útulnou chatkou a týpí na ulici Samoty (autobus 58 ze Staré Osady na zastávku Kubelíkova v Brně-Líšni)

 

Jste zvědaví, jak to u nás vypadá? Podívejte se na novou podzimní fotogalerii http://www.lesnimarianka.cz/nova-stranka-3

 

Chcete se dovědět více o provozu lesních školek a našich pedagogických konceptech? Podívejte se na přiložený letáček nebo web www.lesnimarianka.cz

Srdečně Vás zveme na Den otevřené branky do lesní školky Mariánky, ve čtvrtek 26. září v 16 hodin 

Tuesday, September 3, 2013 8:22:00 AM

Srdečně Vás zveme na Den otevřené branky do lesní školky Mariánky, ve čtvrtek 26. září v 16 hodin.

Základní informace o Dětském lesním klubu Mariánka 

Monday, May 27, 2013 6:14:00 AM

- Nabízíme pravidelné celoroční předškolní vzdělávání pro skupinku dětí ve věku 3−7 let (max. 15 dětí)
− Máme již tříleté zkušenosti ve vedení LK Stromík v Pozořicích
− Vycházíme z konceptu Respektovat a být respektován, a využíváme prvky Montessori a Waldorfské pedagogiky
− Program realizujeme převážně v přírodě „bez zdí a plotu“ za přítomnosti dvou pedagogů
Zázemí lesního klubu tvorí rozlehlá zahrada a dřevěná chata kousek od lesa
− Lesní klub je pro děti otevřen každý všední den 7.30 − 16.00

 

Page 22 of 23 << < 15 16 17 18 19 20 21 22 23 > >>

LMŠ Mariánka je zapsaná v rejstříku MŠMT.

 

Splňujeme Standardy kvality pro lesní mateřské školy.

 

 

 

Klub přátel Kavylu

 

 

 

Nakupujete na internetu? Zapojili jsme se do projektu GIVT, který spolupracuje s více než 1200 e-shopy. Stačí před každým nákupem navštívit www.givt.cz a na horní liště vyberte možnost přispívám na Kavyl z.s. Vy nezaplatíte nic navíc, ale část peněz půjde na naši činnost. Děkujeme, že na nás myslíte :)

 

 

 

© Lesní mateřská škola Mariánka  | Webmaster: LIVEBOX, a.s.